• Obsługa prawna spółek

  Pomagamy w uzdrowieniu sytuacji przedsiębiorstwa

 • Likwidacja spółki

  Przeprowadzimy pełny proces likwidacji przedsiębiorstwa

 • Upadłość firmy

  Zrób z nami pierwszy krok w kierunku oddłużenia przedsiębiorstwa

 • Prawo podatkowe

  Wskazujemy najlepsze rozwiązania zgodne z prawem podatkowym

Learn more about us

Baran & Pluta
Joanna Pluta
 • Polish and American lawyer
 • Graduated from Las Vegas University, The William S. Boyd School of Law and CCSN’s College of Liberal Art
 • Holds a notary public licence in Nevada and California

What clients of our Firm value most in Ms. Pluta is her responsiveness, commitment and willingness to help in even the most hopeless cases. Her personal commitment to her Clients’ cases translates into a sense of security and confidence.

Grzegorz Baran
 • Licensed receiver (Licence 636) and licensed tax advisor (Licence 06130) with many years of experience
 • Member of the National Chamber of Tax Advisers (KIDP) and the National Chamber of Receivers (KIS)
 • Author of many interviews on tax issues in national TV stations and tax articles in “Gazeta Prawna” newspaper

The Clients of our Firm most value his skill to explain tax and restructuring complexities with the use of the language than can be understood not only by financiers. Supporter of solutions that prevent conflicts with tax authorities, opponent of complicating tax law. Specialist in crisis situations in enterprises.

Learn more

Kancelaria Baran & Pluta – profesjonalna i spersonalizowana obsługa prawna dla firm

Nasze usługi obejmują fachową, rzetelną i realizowaną w szerokim zakresie pomoc prawną przeznaczoną dla firm dowolnej wielkości oraz z dowolnych branż. Najczęstszymi naszymi klientami są przedsiębiorstwa średnie, chociaż regularnie świadczona jest przez nas również obsługa prawna korporacji, które mimo posiadania własnych działów prawnych, chętnie korzystają z dodatkowego wsparcia doradczego zewnętrznych kancelarii.

Czytaj więcej

Co do zasady, relatywnie małe podmioty gospodarcze, ze szczególnym wskazaniem działalności jednoosobowych, unikają współpracy z prawnikami, obawiając się kosztów znacząco przekraczających wielkość dostępnego budżetu. W praktyce jednak wydatki związane z obsługą prawną firmy nie muszą być wcale bardzo wysokie, zwłaszcza że w każdym przypadku staramy się w możliwie jak największym stopniu dostosować do możliwości Klienta.

Proponowana przez naszą kancelarię obsługa prawna spółek oraz jednoosobowych działalności gospodarczych może być w pełni kompleksowa lub realizowana wyłącznie w ramach pojedynczych, udzielanych przez specjalistów porad prawnych z dziedziny m.in. przepisów prawa upadłościowego, prawa podatkowego, spółek, gospodarczego oraz wielu innych. Wiedza z dziedziny poruszonych wcześniej zagadnień pozwala nie tylko unikać wielu problemów, ale również w sposób bezpośredni wpływać na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Stąd zainteresowanie obsługą prawną firm w Polsce stale rośnie, przełamując jednocześnie mit, zgodnie z którym jest to usługa zarezerwowana wyłącznie dla dużych i odpowiednio majętnych podmiotów.

Co wchodzi w zakres obsługi prawnej dla firm realizowanej przez Kancelarię Baran & Pluta?

Oferując pomoc prawną firmom, staramy się, aby zakres proponowanego wsparcia był możliwe jak najbardziej kompleksowy, przekładając się tym samym na zapewnienie naszym Klientom realnych szans na bezpieczny i szybko postępujący rozwój. W związku z tym, na świadczoną przez nas obsługę prawną korporacji, a także małych oraz średnich przedsiębiorstw składa się przede wszystkim:

 • prawo gospodarcze – w szczególności pomoc przy opracowywaniu, analizowaniu i negocjowaniu umów,
 • prawo spółek – jeśli chodzi o prawo spółek Kancelaria Baran & Pluta oferuje obsługę w pełnym zakresie, koncentrującą się na wszystkich sprawach dotyczących zarówno samego powoływania ich do życia, jak i właściwego funkcjonowania,
 • restrukturyzacja oraz prawo upadłościowe – zapewniamy wsparcie na każdym etapie prowadzonego postępowania upadłościowego lub restrukturyzacyjnego, pomagając klientom w opracowywaniu planu działania oraz wypełnieniu wniosków,
 • prawo podatkowe,
 • usługi doradcze, negocjowanie warunków, obsługa procesów inwestycyjnych,
 • opracowywanie stosownej dokumentacji w sprawach związanych z kupnem, sprzedażą, komercjalizacją czy też aktualizacją stanu prawnego nieruchomości,
 • prowadzenie postępowań sądowych i arbitrażowych,
 • transakcje M&A (Mergers and Acquisitions), czyli obsługa prawna firm w zakresie fuzji i przejęć,
 • doradztwo dotyczące nowych technologii i zarządzania prawami wynikającymi z własności intelektualnej,
 • fachowe wsparcie w walce z nieuczciwą konkurencją oraz opiniowanie zgodności podejmowanych przez przedsiębiorstwo działań z przepisami odnoszącymi się do ochrony konkurencji i konsumentów, a także reprezentacja Klienta w ramach ewentualnych postępowań spornych,
 • pomoc w prawidłowym wdrażaniu RODO.

Dlaczego warto powierzyć obsługę prawną firmy Kancelarii Baran & Pluta?

Klienci decydujący się na podjęcie z nami współpracy zyskują w pełni kompleksowe wsparcie w zakresie prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego, gospodarczego, a także prawa spółek. Kancelaria skutecznie zabezpiecza interesy swoich Klientów. Oferujemy pełne zaangażowanie podczas oceniania zawieranych przez przedsiębiorstwo umów, negocjacji warunków kooperacji z partnerami, ale dokładamy także starań, żeby wszelkie inne dokonywane przez firmę Klienta aktywności były dla niego lukratywne. Usługi te w połączeniu z efektywnym doradztwem w kontekście skutecznego zarządzenia kapitałem ludzkim przełożą się na poprawę rentowności instytucji i znacząco przyspieszą jej rozwój.