FAQ

Pomoc prawna dla firm i spółek

Druga szansa dla twojej firmy

Przygotowaliśmy dla Państwa zestawienie najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie. Pod każdym zagadnieniem znajduje się prawnik z naszej kancelarii, który jest odpowiedzialny za dane zagadnienie.

Zapraszamy do zapoznania się z pytaniami i odpowiedziami oraz do kontaktu z naszą kancelarią.

Likwidacja spółek SA
 1. W zależności od tego, czy jesteś konsumentem, czy przedsiębiorcą złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości firmy może być nie tylko twoim prawem, ale i obowiązkiem.
 2. Znamy problemy osób, które wpadły w spiralę długów i wiemy, jak pomóc im z tego wybrnąć. Ochroniliśmy ponad 400 przedsiębiorców zagrożonych upadłością firmy oraz zakończyliśmy z powodzeniem ponad 560 postępowań o upadłość konsumencką.
 3. Nieważne ilu masz wierzycieli i ile pieniędzy jesteś winien, pamiętaj, że istnieją instrumenty, które umożliwiają oddłużenie, a nawet umorzenie twoich zobowiązań.

Odezwij się do nas, by wspólnie ustalić plan działania.

 1. Odpowiedni plan restrukturyzacyjny to szansa dla Twojej firmy.  Utrata płynności finansowej zdarza się nawet najbardziej stabilnym podmiotom. Pomagamy uniknąć upadłości przedsiębiorstwa i chronimy przed egzekucją komorniczą.
 2. Restrukturyzacja przedsiębiorstwa to szansa na zachowanie prowadzonego biznesu i utrzymanie się na rynku.
 3. Jako jedna z nielicznych kancelarii na rynku mamy doświadczenie w prowadzeniu każdego rodzaju postępowań: o zatwierdzenie układu, przyspieszone postępowanie układowe, postępowanie układowe oraz postępowanie sanacyjne.

Porozmawiaj z nami o Twojej sytuacji.

 1. Likwidacja przedsiębiorstwa to proces, który wymaga spełnienia wielu obowiązków, nie tylko rejestrowych, ale przede wszystkim prawno-podatkowych.
 2. W imieniu naszych klientów przeprowadzamy bez zwłoki operacje biznesowe i podejmujemy czynności rejestrowe zmierzające do bezpiecznego zakończenia działalności gospodarczej bez ryzyka odpowiedzialności za zobowiązania z prywatnego majątku
 3. Likwidacja przedsiębiorstwa to często początek nowego etapu.
 1. Upadłość, restrukturyzacja a może optymalizacja podatkowa?
 2. Dopiero dokładna analiza finansów Twojego przedsiębiorstwa pozwoli dokonać właściwego wyboru.
 3. Posiadamy wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie w przygotowaniu oceny finansowej przedsiębiorstwa na podstawie przedstawionych dokumentów: sprawozdań finansowych i bilansów.
 1. Ocena odpowiedzialności majątkowej członków zarządu przedsiębiorstwa to szerokie zagadnienie. Często należy działać szybko i sprawnie, by zrealizować obowiązki wynikające z kodeksu spółek handlowych.
 2. Odpowiedzialność majątkowa członków zarządu nie jest absolutna. Konieczne jest zaistnienie wielu przesłanek.
 3. Jako członek zarządu masz kompetencje, do podjęcia działań, które uwolnią zarząd od odpowiedzialności majątkowej za długi spółki.

Porozmawiaj z nami o tym, jak możemy Ci pomóc

 1. Masz prawo do płacenia niższych podatków.
 2. Doradziliśmy w optymalizacjach podatkowych już wielu podmiotom, zarówno klientom indywidualnym, jak i firmom. Zaufali nam rodzimi i zagraniczni przedsiębiorcy. Oszczędności podatkowe w ramach legalnych międzynarodowych struktur spółek i fundacji prywatnych sięgają 12,5 mln PLN.
 3. Oszczędzaj płacąc legalnie mniejsze podatki dzięki  wiedzy doradcy podatkowego z ogromnym doświadczeniem międzynarodowym.